به‌تازگی یک نظرسنجی برگزار شده است که آمار جالبی از وفاداری کاربران اندروید و iOS به سیستم‌ عامل مورد استفاده‌شان ارائه می‌کند.

بازار تلفن‌ هوشمند ایالات متحده آمریکا در چند سال گذشته به نوعی تعادل رسیده است. بسیاری از مردم در حال خرید دستگاه‌هایی با iOS اپل هستند و گروهی دیگر محصولاتی با پلتفرم اندروید گوگل خریداری می‌کنند؛ این واقعیت باعث می‌شود هر کدام از این دو دسته، تقریبا ۵۰ درصد بازار را از آن خود کند؛ اما همیشه شرایط یکسان نیست و اخیرا سهم بازار اندروید به نفع iOS کاهش یافته است و شرکت کوپرتینویی توانسته فروش بیشتری داشته باشد.

اما چه چیزی پشت کاهش آهسته سهم بازار اندروید در ایالات متحده آمریکا است. بر اساس داده‌های CORP، دلیل این اتفاق «وفاداری» است.

اعداد کوچک تفاوت‌های بزرگی ایجاد می‌کنند

بر اساس اطلاعات CORP، اندروید در سال ۲۰۱۷ حدود دوسوم بازار تلفن‌ هوشمند ایالات متحده آمریکا را در اختیار داشت؛ ولی تنها حدود یک‌سوم بازار برای iOS بود.

به گزارش Android authority، در آن زمان اندروید از رتبه وفاداری ۹۱ درصدی برخوردار بود؛ درحالی‌که iOS رتبه وفاداری ۸۶ درصدی داشت. این بدان معنا است که ۹۱ نفر از ۱۰۰ خریدار گوشی‌های اندرویدی، هنگام ارتقا به گوشی‌های هوشمند جدید بار دیگر این سیستم‌عامل را انتخاب می‌کردند. طی چهار سال گذشته، وفاداری به این سیستم‌عامل در ایالات متحده آمریکا تغییر چندانی نکرده؛ اما وفاداری به iOS به‌آرامی روند صعودی داشته است.

Don`t copy text!